9. lip
09.06.2017.

16. olimpijski festival dječjih vrtića

U organizaciji Splitskog saveza športova i Saveza školskih sportskih društava, pod pokroviteljstvom Hrvatskog olimpijskog odbora i Grada Splita, održana je 16. olimpijada dječjih vrtića na kojoj se u Parku mladeži okupilo preko 450 natjecatelja, predškolaca iz 12 vrtića. Za naš vrtić natjecalo se ukupno 80 djece iz objekata Petar Pan i Latica.. Natjecali su se u pet disciplina (trčanje, štafeta, skok u dalj, bacanje loptice u dalj i mali nogomet). Natjecanje je proteklo u sportskom i olimpijskom duhu. Djeca su se kroz igru i natjecanje dobro zabavila, upoznala s vrijednostima sportskog natjecanja učeći o prijateljstvu, razumijevanju različitosti i natjecanju u fair-play ozračju. Cilj ovakvih priredbi je uključiti što veći broj djece u sportske aktivnosti te ih u ranoj dobi zainteresirati za bavljenje sportom.