26. lis
26.10.2016.

Želim jesti zdravo

Dana 18.10.2016. g. skupina 6-satnog boravka područnog objekta Petar Pan, odgoiteljice Branke Ereš prisustvovala je kuharskoj radionici „Želim jesti zdravo!“ koju organizira Savez kuhara mediteranskih i europskih regija SKMER. Radionice je namjenjena djeci predškolske i školske dobi kroz koje kuhari udruge educiraju djecu u pripremi zdrave hrane te im na taj način nastoje približili zdravi način prehrane. Djeca su se na zabavan način upoznala s različitim namirnicama od kojih su pripremali jela (zeljanicu, juhu od povrća, šalšu s njokama, sokove od agruma). Dobili su pribor za izradu jela (pregače, kape, daske za sjeckanje, pribor za guljenje krumpira, kuhače, zdjele) i pod nadzorom kuhara pripremali jela. Na kraju su zajedno servirali, dekorirali te uživali u degustiranju pripremljenih jela.