13. vlj
13.02.2023.

Posjet Anne Ngwale

Dana 8. veljače 2023. u DV Radost, objektu Popaj, gostovala je Anna Ngwale iz Tanzanije, odgojiteljica čije školovanje su, preko Udruge Zdenac, omogućili „kumovi“ iz Hrvatske. Gđa. Anna posjetila je 9 odgojnih skupina, pjevala je i plesala, igrala s djecom nove igre, pričala o Tanzaniji… Iako tek uči hrvatski jezik, odlično se sporazumijevala s djecom, pogotovo zato što svi razumiju jezik ljubavi i topline koja se širila oko nje.

Najviše su joj se obradovali u skupini “ekići” koji s Udrugom Zdenac surađuju od 2007. godine. Dirljiv je bio trenutak kad je Anna među fotografijama “Popajeve” kumčadi  prepoznala svoje prijatelje i susjede te im je rado ponijela taj spomenar.

Uspomene na ovaj posjet bit će još trajnije uz skromni poklon odgojiteljica iz objekta Popaj koje su Anni poklonile radnu pregaču za odgojitelje, a koju su oslikala djeca likovnog programa iz objekta Popaj. Djeca iz svih skupina poklanjala su Anni svoje likovne uratke i htjela su se družiti puno dulje od planiranog vremena.

Za Annu i djelatnice Udruge Zdenac pripremljen je mali domjenak. Nives Muše (dopredsjednica Udruge Zdenac) pozvala nas je na proslavu 20. godišnjice Udruge Zdenac kada će i naša gošća Anna svjedočiti o svom iskustvu teškog života u siromaštvu te djelima dobročinitelja iz Hrvatske. Radujemo se skorom susretu.

“Dobrota se, kao i žito, množi sijanjem.”