2. vlj
02.02.2023.

Poticanje emocionalnih kompetencija djece – održana radionica za odgojitelje

Od početka tekuće pedagoške godine jedan dio odgojitelja jasličkih skupina, ali i odgojitelja vrtićkih skupina uključen je u projekt poticanja razvoja emocionalnih kompetencija djece. U sklopu projekta održava se ciklus radionica usmjerenih informiranju odgojitelja o emocionalnom razvoju djece te kreiranju odgojno-obrazovnog procesa poticajnog za pozitivan socioemocionalni razvoj djece. Dana 1. veljače 2023. održana je radionica na kojoj je kolega Ivan Petrović održao prezentaciju projekta poticanja emocionalnih kompetencija djece koji je prije nekoliko godina provodio s djecom u svojoj skupini. Ivan je nesebično podijelio sva svoja iskustva, prikazao fotografije materijala i poticaja koje je izrađivao s djecom u svojoj skupini te koje je koristio s ciljem educiranja djece o emocijama te načinima poticanja konstruktivnog izražavanja svih, a posebno neugodnih emocija. Rad na spomenutom projektu značajno je unaprijedio emocionalne kompetencije djece, smanjio je učestalost pojavljivanja različitih nepoželjnih ponašanja u skupini te je sada, nekoliko godina kasnije, izvrsna podloga odgojiteljima za razvoj sličnih projekata i u drugim skupinama.

Ivane, puno hvala!

Za stručno-razvojnu službu