31. svi
31.05.2023.

Poziv na javno događanje – Sajam razmjene

DONESI - ODNESI

U utorak, 6. lipnjaod 18 do 19 sati DV Radost u suradnji s Udrugom za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce organizira Sajam razmjene pod nazivom Donesi - odnesi u DV Iskrica, Vrh Visoke 2 (iza zgrade Belvedere) za svu djecu i roditelje grada Splita i okolice.

Cilj je događaja besplatna razmjena do 3 očuvana korištena predmeta: dječje društvene  igre, igračke, slikovnice/knjige, dječji dodaci (šilterice, šeširići, torbe, nakit…), ljetni rekviziti (peraje, maske, sunčane naočale, kantice, lopatice…).

Kako razmjena funkcionira:

• Na ulazu u prostorije DV Iskrica predajte predmete koje ste donijeli i koje želite mijenjati s drugima.
  • Za donesene predmete dobit ćete bonove za razmjenu – koliko predmeta donesete, toliko odnosite (možete mijenjati maksimalno do 3 predmeta). Bonove koje dobijete trebate iskoristiti.
  • Na događaju će, uz vaše predmete, biti izloženi i predmeti svih drugih sudionika koje možete mijenjati za svoje bonove!

Sudjelovanjem na ovakvom događaju izbjegavamo gomilanje i bacanje predmeta te potičemo njihovo kruženje među sugrađanima!

Također, kako bismo doprinijeli smanjenju nastanka otpada i korištenja jednokratnih predmeta, na događaju neće biti dostupne nikakve plastične vrećice. Potičemo građane da ponesu vlastite torbe ili platnene višekratne vrećice u koje će spremiti predmete sa razmjene.

Ideja je nastala kroz edukacijske radionice odgojiteljica DV Radost koje se provode u suradnji sa Suncem kroz program Odgovorno gospodarenje otpadom.

Ovim putem pozivamo vas da se sa svojom djecom uključite u događaj Donesi  odnesi.

Udruga Sunce & Dječji vrtić Radost Split