9. stu
09.11.2016.

Projekt „Motorička znanja djece predškolske dobi“

Od 7.-9.11.2016. godine u četiri skupine područnog objekta Petar Pan provodi se istraživanje u sklopu znanstvenog projekta „Motorička znanja djece predškolske dobi“ Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Projekt ima suglasnost  Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Empirijsko istraživanje provodi se u dječjim vrtićima diljem republike Hrvatske, i njime je obuhvaćeno 1500 djece od tri do sedam godina i njihovi roditelji iz različitih regija RH. Cilj projekta je priređivanje standardiziranih normi kojima će se omogućiti usporedbe motoričkog statusa sve djece te dobi u RH. Projekt je usmjeren prema kretanju djece radi zdravlja te postizanje navika kretanja u najranijoj dobi kako bi ostali aktivni za cijeli život.