1. ožu
01.03.2017.

Montessori - predavanja

21. veljače 2017. u dvorani objekta Petar pan održano je predavanje na temu: Kako mogu pomoći da integracija /inkluzija djece u vrtiću bude uspješna – Kako mogu pripremiti dijete za vrtić prema metodi M. Montessori. Tema predavanja dio je projekta Pomozi mi jačati pod pokroviteljstvom Grada Splita,Upravnog odjela za socijalnu skrb i zdravstvenu zaštitu. Nositelji projekta su Udruga Montessori pedagogije-Split i Poliklinika za rehabilitaciju osoba sa smetnjama u razvoju u Splitu. Voditeljice predavanja bile su Ligija Krolo, ped., def., Montessori odgojitelj i Marta Zulim ped. Odgojiteljima su prezentirane specifičnosti suradnje s roditeljima djece s teškoćama u razvoju te date smjernice za rad, posebno iz perspektive Montessori pedagogije. Predavanju su prisustvovale 32 odgojiteljice dječjeg vrtića Radost.