14. stu
14.11.2017.

PROJEKT „WE COMMUNICATE“

Ove godine naša predškolska ustanova uključila se u projekt Udruge Oblačić pod vodstvom Maje Bonačić, magistre psihologije, te praktičarke terapije igrom i NLP-a. Projekt pod nazivom „We communicate“ bavi se izradom socijalnih priča kao sredstvom za poticanje razvoja komunikacije. Istraživanja pokazuju kako su vizualne socijalne priče najbolji oblik poticanja razvoja socijalne komunikacije i komunikacije općenito kod djece s govorno- jezičnim i komunikacijskim teškoćama. U projekt je bilo uključeno 75 odgojitelja DV Radost, a kroz tri radionice bavili smo se temama što su socijalne priče, kako se koriste za poticanje komunikacije, kako se koriste za gašenje nepoželjnih ponašanja, te kako ih izrađivati u vizualnom obliku.