17. stu
17.11.2017.

RADIONICE ZA RODITELJE DJECE S TEŠKOĆAMA "RASTIMO ZAJEDNO PLUS"

Krajem studenog 2017. godine započinje program radionica namijenjenih roditeljima djece s teškoćama u razvoju i razvojnim odstupanjima, u dobi do osme godine života. Program „Rastimo zajedno Plus“ osmišljen je pod okriljem UNICEF-a, s ciljem odgovaranja na specifične potrebe i interese roditelja djece s teškoćama u razvoju, kao i zbog podržavanja i osnaživanja roditelja u njihovoj ulozi. Program se sastoji od 11 međusobno povezanih radionica u kojima roditelji razmjenjuju ideje o načinima na koje žive svoje roditeljstvo, upoznaju bolje sebe kao roditelja, prepoznaju učinkovite načine kako se nositi s dodatnim opterećenjima pod kojima žive, kao i načine na koje se odnose prema svom djetetu. Radionice se održavaju jednom tjedno u trajanju od dva sata, a teme su sljedeće:
    1. Svako dijete je posebno, svaki je roditelj poseban
    2. Između očekivanja i prilagodbe
    3. Četiri stupa roditeljstva
    4. Psihološke potrebe djeteta i roditeljski ciljevi
    5. Sva naša djeca i kako ih volimo
    6. Slušanje – važna vještina roditeljstva
    7. Kako dijete uči o svijetu oko sebe ?
    8. Granice: kako i zašto ?
    9. Roditeljske odgovornosti
    10. Biti roditelj: utjecaji i izbori
    11. Završetak i novi početak
voditeljice: Marija Torlak, odgojiteljica Alda Britvić, odgojiteljica Mirjana Dujmović, odgojiteljica Vesna Šango Gizdavčić, pedagoginja Za prijavu i / ili dodatne informacije javite se na broj: 098 / 508139 (Vesna Šango)