2. pro
02.12.2022.

Odgojitelji i djeca PO Iskrica su sudjelovali u projekt Udruge za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce „Podizanje svijesti o važnosti kompostiranja“. U vrtiću je uređaj za obradu bio otpada na mjestu nastanka, kućni komposter „UniCompoST“. Cilj projekta je osvijestiti djecu i roditelje da je odvojeno prikupljanje i kompostiranje biorazgradivog otpada bitna karika u integriranom sustavu gospodarenja otpadom, kružnom gospodarstvu i zaštiti okoliša. - Obrađujemo bio otpad na mjestu nastanka - Proizvodimo vlastito organsko gnojivo - Smanjujemo vlastiti ekološki i ugljični otisak - Uzgajamo vlastito bilje i zaokružujemo kretanje tvari Djeca su s velikim zanimanjem pratila pretvaranje bio otpada u kompost (sjeckanje bio otpada, punjenje, praćenje procesa „padanje“ i mjerenja komposta). Pozorno su pratila priče prof. Nedjeljke Vukojević Medvidović s KTF-a.

Uživamo u našim zelenim aktivnostima!